Mažosios įmonės įkūrimas gali būti nelengva užduotis. Reikia galvoti apie daugybę dalykų – nuo pradinių planavimo etapų iki kasdienių verslo valdymo užduočių. Vienas iš svarbiausių sprendimų, kuriuos teks priimti, – kaip finansuoti savo mažąją įmonę. Yra daug įvairių galimybių, ir gali būti sunku žinoti, kuri iš jų jums tinka. Šiame vadove apžvelgsime įvairias mažosioms įmonėms teikiamas paskolas ir padėsime jums nuspręsti, kuri iš jų jums tinka.

  1. Banko paskolos – tai dažniausia paskolų rūšis, naudojama mažoms įmonėms finansuoti. Bankai siūlo keletą skirtingų paskolų rūšių – nuo tradicinių terminuotų paskolų iki kredito linijų. Kiekviena jų turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš priimant sprendimą svarbu nuodugniai ištirti kiekvieną variantą.
  2. Vyriausybės dotacijos – kai kuriais atvejais mažosios įmonės gali pretenduoti į vyriausybės dotacijas. Šios dotacijos gali būti naudojamos pradinėms išlaidoms padengti arba konkretiems projektams finansuoti. Galimos įvairių rūšių dotacijos, o paraiškų teikimo procesas gali būti sudėtingas.
  3. Internetiniai skolintojai – Daugelis internetinių skolintojų specializuojasi teikti paskolas mažosioms įmonėms. Paraiškų teikimo procesas paprastai yra greitas ir paprastas, o lėšas paprastai galima gauti per kelias dienas. Šio tipo paskolos dažnai idealiai tinka įmonėms, siekiančioms greitai gauti kapitalo.
  4. Sutelktinis finansavimas – Sutelktinio finansavimo platformos, tokios kaip „Kickstarter“ ir „Indiegogo“, leidžia žmonėms investuoti į mažąsias įmones arba projektus, kurie juos domina. Tai puikus būdas gauti prieigą prie kapitalo iš įvairių šaltinių, tačiau tai gali pareikalauti daug darbo ir planavimo.
  5. Verslo kredito kortelės – verslo kredito kortelės gali būti puikus būdas finansuoti trumpalaikes išlaidas. Jos taip pat patogios perkant internetu ar telefonu. Tačiau verslo kredito kortelėms dažnai taikomos didesnės palūkanų normos nei tradicinėms paskoloms, todėl svarbu kuo greičiau padengti visus likučius.

Nesvarbu, kurį variantą pasirinksite, svarbu atlikti tyrimą ir suprasti bet kokios paskolos ar finansavimo susitarimo sąlygas prieš pasirašant ant punktyrinės linijos. Tinkamai suplanavę ir pasiruošę, galite rasti puikią paskolą savo mažajai įmonei. Sėkmės!